جستجو

راهنمای نصب کاغذ دیواری

اگر وقت و حوصله کافی دارید می توانید کاغذ دیوارهایی را که از دنیای کاغذ دیواری تهیه کرده اید با استفاده از راهنمای زیر خودتان نصب کنید، اما اگر دوست دارید از نصابان حرفه ای برای نصب کاغذ دیواری های خریداری شده کمک بگیرید با ما تماس بگیرید.

برای نصب کاغذ دیواری مراحل زیر را قدم به قدم دنبال کنید.  

  • پیش از خرید کاغذ دیواری

در ابتدا لازم است تا ارتفاع و عرض هر کدام از دیوارها را که می خواهید کاغذدیواری کنید، اندازه بگیرید. سپس ارتفاع و عرض هر دیوار را با یکدیگر ضرب کنید. تا بدانید چه مساحتی را به متر مربع با کاغذ دیواری می خواهید بپوشانید.

  • هنگام خرید کاغذ دیواری

کاغذ دیواری ها به شکل رولی ارائه می شوند. پشت هر رول و یا کاتالوگ کاغذ دیواری، طول و عرض آن نوشته شده است. با ضرب کردن این دو عدد با یکدیگر مساحتی که هر رول کاغذ دیواری می پوشاند را می توانید اندازه بگیرید. برای اینکه بدانید به چند رول نیاز دارید مساحت دیوار را تقسیم بر مساحت کاغذ دیواری کنید تا اندازه دقیق تعداد رولی را که نیاز دارید بدانید و تهیه کنید.

راه میان بر: کاغذ دیواری های دنیای کاغذ دیواری هر کدام تقریبا 5  متر مربع از فضای دیوار را می پوشانند. در صورتی ارتفاع سقف شما استاندارد  و معمولی است برای هر یک و نیم متر عرض دیوار یک رول کاغذ دیواری کافی است.  

  • آماده سازی دیوار

پیش از نصب کاغذ دیواری لازم است دیوار به خوبی تمیز، یکدست و خشک باشد. این کار می بایست از طریق سمباده زن، شستشو، بتونه کاری ، و غیره انجام شد. توجه داشته باشید که کاغذ دیواری هایی که سطح براق دارند،  مشکلات دیوار را به صورت بیشتری نشان می دهند.  یک زیر کار سالم، خشک، مستحکم، قدرت جذب مناسب، صاف و یکنواخت باشد.

  • استفاده از پرایمر کاغذ دیواری

برای اطمینان از سطح مناسب  و حل مسئله عدم زیرسازی مناسب می توانید از پرایمر کاغذ دیواری استفاده کنید. پرایمر کاغذ دیواری به عنوان لایه اولیه پیش از نصب كاغذ دیواری به خصوص روی سطوح گچی از چسبندگی بالایی برخودار بوده و مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل محیطی همچون آب، رطوبت، سرما و گرما، گرد و غبار و … ایجاد می نماید. قابلیت تنفس سطح زیرین را حفظ می كند و میزان چسبندگی سطح را جهت نصب كاغذ دیواری افزایش می دهد.

برای خرید پرایمر کاغذ دیواری کلیک کنید.

  • استفاده از چسب مناسب

از فروشنده کاغذ دیواری حتما بپرسید چه نوع چسبی برای نصب کاغذ دیواری شما مناسب است. چسب خود در کوتاه مدت و بلند مدت چسبندگی بالایی دارد و و مانع از ایجاد کپک و قارچ می شود.

  • برش کاغذ

کاغذها را 10 سانت بزرگتر از ارتفاع سقف ببرید. در صورتی که کاغذهای شما طرح دار است ، در ابتدا کاغذ های بریده شده را بر روی زمین قرار دهید تا از حور بودن طرح مطمئن شوید.

  • نصب کاغذ دیواری

از یک گوشه ی دیوار شروع به نصب کاغذ دیواری کنید. برای نگهداشتن و نصب کاغذ دیواری لازم است کسی به شما کمک کند. برای اینکه نصب کامل و دقیقی داشته باشید کاغذ را به شکلی نصب کنید که 5 سانتی متر از بالا و 5 سانتی متر از پایین کاغذ اضافه باشد پس از نصب موفق کاغذ این بخش های اضافه را با تیغ بریده و حذف کنید.

  • یک دست کردن کاغذ دیواری

ممکن است حین نصب در زیر کاغذ دیواری حباب هایی ایجاد شده باشد. این حباب ها را با استفاده از دست یا ابزار مناسب به آرامی از گوشه های کاغذ خارج کنید. مواظب باشید حین این کار به کاغذ آسیبی نزنید.

این صفحه را به اشتراک بگذارید.

عضو خبرنامه ما شوید

برای اطلاع از آخرین محصولات و خبرها و تخفیفات دنیای کاغذ دیواری، عضو خبرنامه ما شوید!